Мъж и жена дълго спорят. Накрая мъжа, изморен от доводите на жена си, казва:
- Добре, съгласен съм с теб. Само се успокой.
- Късно е! Закъсня, скъпи мой. Аз вече съм на друго мнение.
Една баба се качва в рейс и заговаря първия седнал човек, който вижда:
- Моля ви се, ще ми отстъпите ли място?
- Но… отзад е пълно с празни места!
- Да… но аз не мога да стигна дотам.
- Не можете ли да помолите някой да ви помогне, аз не мога да стана.
- Моля ви.
Така след 3-4 настоятелни молби от страна на бабата човекът казал:
- Ехх… тогава ще карам прав!