Омъжена и вярна жена починала.
Възкачила се на небето и там гледа Св. Петър.Той и вика:
- Какво да те правя, не си изневерявала и си за рая. Ама толкова мъже си измъчила като не си им пускала , че си за ада. Ще ида да питам Господ к’во да те правя.Пък ти чакай да дойда и се скрии тука в храстите.
Жената се скрила, ама дяволът я намерил и я опънал много здраво-чак звески здраво (:
Върнал се Св. Петър и й вика:
-Господ каза, ти да си избереш за къде си, е казвай, къде искаш?
- А, ами аз искам тука в храстите да си стоя!
Манго решил да си купува слипове. Купил си той слипове, но като ги видял Малкия Манго и той поискал. Купили и на малкия Манго слипове, но не знаел как да ги обува и попитал баща си:
- Тате, тате, как се обуват слиповете?
Големия Манго отговорил:
- Много просто - жълтото отпреде, кафявото одзаде.