Двама приятели на бира:
- Славчо, как го правиш - как всяка вечер си с ново гадже? Как се запознаваш с тях?
- Всичко е много просто. Отиваш в киното, купуваш два билета и излизаш отвън. Оглеждаш се за подходящо гадже, но гледаш да е без торба и да не бърза за никъде - тогава най-вероятно ще успееш. Приближаваш се и и казваш, че са ти вързали тенекия и я поканваш на кино. Когато влезете сядате на последния ред, прегръщаш я, хващаш и ръката и и подаваш х%я си.
- Чакай, чакай, това пък последното защо?
- Ами не съм сигурен... Но някак си помага за сближаването.
Асан се връща от профсъюзно събрание Айшето го пита:
- Асане, за какво ви говориха толкова бе?
- Ами имаше две теми - едната за икономическата реформа, другара за неутронната бомба.
- Ами я обясни ми и на мен да не съм толкова проста.
- Абе аз знам че си проста и така по-простичко ще ти обясня. Виж сега, ние сме тук и на масата има баница. Значи неутронната бомба е едно оръжие дето като падне ние изчезваме а баницата остава.
- Аха, - рекла Айше, разбирам. - Ами какво е туй икономическа реформа.
- Ами обратното ма Айше, нас ни има а баница няма.