В клас. Учителката проверява домашните:
- Петьо, защо си без домашно?
- Вчера си изкълчих крака.
- Седни си, двойка. Георги, а ти?
- Дядо се разболя.
- Седни си, двойка. А ти Иванчо?
- Брат ми се върна от затвора.
- Не се опитвай да ме плашиш! Седни си, тройка.
Един ден отговорниците на лудниците решили да проверят кой
се е оправил поне малко.Боядисали една пейка и чакали да видят кой ще се осети.Почти всички седнали,но един им направил особенно впечатление като си сложил вестник под него
и зачел книга.Решили те, че тоэи човек се е оправил го попитали:
-Защо си седнал на този вестник!-попитали го те.
А той им отговорил:
-За да ми е по високо!