Червената шапцица си вървяла из гората и внезапно среща Вълка. Той бил клекнал зад един храст. Червената шапцица го попитала:
-Вълчо, защо са ти толкова големи очите?
-Ъъъъъъъъъъъъйагх!
- Докторе, болният от осма стая каза, че е Наполеон и тръгна да бие всички!
- Сложете го в усмирителна риза.
- А оня в шеста стая, каза че е Дон Жуан…
- Веднага в усмирителни панталони!