Игуменката, обявява менюто за следващия ден в стола:
- Първо: Постна супа.
- Второ: Печено месо с картофи с гарнитура краставици.
В столовата се чува радостно: И-е-е-е-е-е!
- Краставиците ще бъдат нарязани!
В столовата се чува тъжно: Е-е-е-е-е!
Говорим си с колегите и по едно време някой се изказа:
-....пък аз мога само със салата слънце да се навечерям. Знаете ли как се прави?
- Не (каква ще да е пък тази салата слънце...)
- Слагаш в една кръгла тава кръгла паржоли а отстрани на тавата подреждаш кебапчетата като лъчи на слънце ..
----
допълнение от Мортимор:
салатата слънце освен че по оригинална рецепта се прави с кюфте ( и кръгла пържола става) и кебапчета са лъчи. също така е задължително да се постави върху подложка от филе елена, луканка и други подобни