- Вярно ли е, че сте нарекли този господин \"глупак\" - пита съдията.
- Вярно е - отговаря селянинът.
- А истина ли е, че сте го нарекли и \"овен\"?
- Не, това забравих да му кажа.
Звъни телефонът в полицията.
- П-п-п-полицията ли е?
-Да.
- Т-т-тук има т-т-труп.
- Къде?
- На улица Г-г-г…
- Гогол?
- Н-не, Г-г-г…
- Гарибалди?
- Не, Г-г-г…
- Стегнете се и се обадете пак, може някой да звъни за помощ!
След четвърт час телефонът пак звъни.
- П-п-п-полицията ли е?
- Да.
- Т-т-тук има т-т-т-труп.
- Къде?
- На улица Г-г-г…
- Гогол?
- Д-да. П-п-преместих г-г-го…