Чистачка в полицията с жалба за изнасилване.
- А как се случи?
- Ами, миех пода на стълбищната площадка, той се прокрадна отзад и...
- И не можахте ли да избягате?
- Къде да бягам? Отляво - перила, отдясно - стена, отзад - този гад, а отпред бях измила, не исках да оставям стъпки!
Българското и американското врабче се срещнали на българската граница.
- Къде отиваш? - попитало българското врабче.
- У вас, да почуруликам малко. А ти? - попитало на свой ред американското.
- У вас, да покълва малко.