Едно момиче решило да представи избранника си на своето семейство.
Седнали да хапнат и да пийнат.По едно време,тъста подканил зетя:
-Мези бе зетко,мези бе!
Зетя смутено отвърнал:
-Мезя бе татко,мезя бе!
Минали се неминали две минути,тъста пак:
-А бе,мези бе зетко,мези бе!
Зетя отново:
-А бе мезя бе татко,мезя бе!
Тъста кипнал и изкрещял:
-Кво мезиш бе,ти направо ядеш!
Американците кацат на Луната. Брежнев е бесен и вика при себе си шефа на космонавтиката:
- Видя ли какво направиха американците?
- Видях, другарю Брежнев…
- Е, тогава и ние ще направим нещо!
- Какво, другарю Брежнев?
- Ами … ще кацнем на Слънцето!
- Ама как - та там температурата е милиони градуси…
- Хм!… Ами какви космонавти сте вие - нощем ще кацнете!