Богаташки коктейл. Един от гостите нагъва като луд, а неговият приятел пие само тоник.
- Що не ядеш, бе? Искаш ли малко свинско филе? Или от черния хайвер?
- Не, не съм гладен!
- Вземи си тогава от тортата. Страшна е!
- Не, не ми се яде.
- Плюскай бе, това е аванта! Яж, докато ти дават!
- Виждаш ли, аз ям само когато ми се яде.
- Ей, ама ти си съвсем като животните!
Кореспондент на чужд вестник пристига в един наш град. Целта му е, да напише статия за живота на простите хорица в комунистическото общество, която да се използва за пропаганда. За да стане статията колкото се може по-зловеща той влиза в една кръчма и задава въпроси на най-пияният човек в нея:
- Кажете ми, господине. При нас във всяко семейство практически има автомобил, а при вас например, има ли автомобил?
- Им-м-м-ма! И не един, а два даже!
- Как два?
- Ами ей сега като те тресна със стола по тиквата и ще пратят една кола за теб, и една за мен…