Говорят си три мишки.Първата казала:
-На мен,когато ми е скучно и няма какво да правя,намирам някой капан за мишки,влизам и изяждам сиренето без нищо да ми стане.
-Това не е нищо!-казала втората.
-Аз когато ми е скучно,взимам една кесия отрова за мишки изяждам я докато пия бира и гледам телевизия и нищо не ми става.
Третата мишка зацъкала с език и казала:
-Много сте смели,аз не мога да се сравнявам с вас.Сега ще бягам,че трябва да наеба котката!
Двама приятели си говорят:
- Какво става с тебе?
- Ами ожених се.
- И как е?
- Абе командва ме жената… Не трябва да пия, не трябва да пуша, не трябва да закъснявам вечер.
- И сега какво, съжаляваш ли че се ожени?
- И да съжалявам не трябва…