Двама братя се карали, майка им гледала, че ще се стигне до бой и казала.
- Гоше, Иване, стига сте се карали, защо така правите и двамата, ей от тая гърда и двамата се сучели бива ли така.
И тогава Гошето се обадил:
- Абе стига си натяквала с тва твойто мляко, ей ся ще ида да ти купя три литра да ти го върна.
Срещат се двама приятели:
- Какво става с тебе?
- Ами ожених се.
- И как е жената?
- Много е добра - готви вкъщи, чисти, гледа ме…
- А красива ли е?
- Всички казват - жива Богородичка.
- Как така?
- Ами ела ми на гости да видиш.
Отиват у младоженеца, звънят, булката отваря вратата. Гостът почва да се кръсти и ужасено да шепне:
- Дево Марийо, пресвета Богородичке, Дево Марийо, пресвета Богородичке…