Една лекарка не може да заспи. В нея се борят съвестта и разума:
Съвестта: - как можеш да спиш спокойно, след като измени на мъжа си?
Разума: - зависи, като няма винаги време за секс, вечно е зает. И светица да си ще изневериш..
Съвестта: Добре. Има някакво оправдание, но да го правиш с пациент - къде е лекарската етика..
Разума: Глупости, Петрова от 3-та поликлиника как се чука редовно с пациенти-и те доволни и тя...
Млъкнала съвестта. Тъкмо докторицата се унася в сън, съвестта пак се обажда ехидно:
Да, ама Петрова не е ветеринарен лекар!!!
Две мутри с голяма мъка разбили касата на едно чейнджбюро.
Прибрали пачките с банкноти и ги занесли в скривалището си.
- Хайде да ги преброим - предложил единият.
- Защо ти трябва! - отговорил уморено другият. - Нека сега си починем, а колко сме задигнали, ще разберем утре от вестниците.