Един път Буда казал: "Нирвана е щастие, Нирвана е щастие!".
Ченрезиг го попитал: "Но Благословени, що за щастие е това, ако няма усещане?".
Буда отвърнал: "О, приятелю, няма усещане в щастието..."
Вкарват в килията нов затворник. Той оглежда обстановката и пита надзирателя:
- За какво са тия решетки на прозореца?
- Заради сигурността.
- Вие не сте наред! Кой ще влиза в затвора чрез взлом?