Леко пийнал мъж седи на бордюра и си чеше топките.
Минава полицай и го пита.
- Ти эащо седиш на бордюра и си чешеш топките бе?
- А ти к`во искаш бе, да си седна на топките и да чеша бордюра ли?
Двама луди откриват магазин за хранителни стоки и решават да пробват как ще обслужват клиентите. Първият влиза в ролята на продавач, а вторият в ролята на купувач.
-Какво ще обичате?-пита първият.
-Искам свинска кайма в бутилка!-поръчва вторият.
-Глупости дрънкаш Пешо,поръчвай като хората!
-Добре де,хайде да си сменим местата.
Разменили си ролите.
-Какво ще поръчате?-пита Пешо.
-Дайте ми кайма!
-А бутилка носите ли си?