Върви си попът по селския път и насреща му се задава една мома, която го поздравила:
- Добра среща, дядо попе.
- То срещата е хубава, ама мястото е лошо…
- Докторе, спомняте ли си, че преди две години ме посъветвахте да избягвам влагата заради ревматизма.
- Спомням си! Има ли подобрение?
- О, определено да! А мога ли вече да се изкъпя?