Двама полицаи партнъори са повикани по сигнал за банков обир. В бързането си забравили сирената и буркана. По пътя имало голямо задръстване и за да могат да преминат по бързо единият започнал да вика:
- Тииууууу - тииууу-тииууу ..
Другият взел пример от колегата си, показал се през прозореца и завикал:
- Синьо.. синьо.. синьо.. синьо..!
Доктор към пациент:
- Имам за вас една лоша, една добра и една великолепна новина. С коя да започна?
- С лошата.
- Вместо десния ви крак сме отрязали левия!
- А добрата?
- После отрязахме десния, но се оказа, че той е бил здрав!
- А великолепната?
- Един пациент от съседната стая иска да купи обувките ви!