Срещат се двама приятели. Единият пита:
- Нещо ново?
- Да, бе. Вчера бях с децата в зоопарка. Видяхме тигъра. Един такъв голям, на райета, страшни нокти и зъби. Страхотия. И изведнъж се приближава към решетките и казва - Фшшшшшшшшхххссссссстттт...
- Да, бе, нещо ме поднасяш. Тигърът прави - Р- р- р- р- р- р!
- Така прави, ако се приближава към решетката с главата напред.....
Загубили се в пустинята французин, американец и българин.
Нямали ни вода, ни храна и само им се привиждали разни неща.
Но нещо заблестяло в очите им и когато стигнали там - една каса с ракия се подавала от пясъците.
И без друго били обречени и решили да се напият до смърт. Пили, пили, изпили половината каса и когато отворили поредната бутилка от нея изкочил духът и им казал да си изберат по едно желание.
- Да съм в Париж - рекъл французинът и мигом изчезнал.
- Да съм в Ню Йорк - и американецът изчезнал.
Българинът погледнал касата и рекъл:
- Я ги върни да си допием пиенето.