Прибира се син вкъщи.
- Тате, ще се женя,
- Чудесно. Коя е тя?
- Ето я.
Влиза жена.
Бащата:
- Господи божичко!
Сина(не се е казвал Божо):
- Това е майка й. А ето я и самата нея.
Влиза и тя. Бащата:
- По-добре се жени за майка й.
Пиян обикаля около цилиндрична колона за обяви на улицата
и крещи:
- Помощ! Помощ!
Приближил се полицай и попитал:
- Какво има?
- Зазидаха ме! - отвърнал пияният.