Симеон Сакс-Кобургготски отива при гадателка:
- Кажете ми, как ме виждате в бъдещето?
- Виждам ви ясно зад трибуна като казвате нещо, но не мога да разбера какво говорите...
- А по-нататък?
- Виждам бунт... Всъщност, правителството Ви може би няма да има успех и ще Ви свалят.
Симеон се стресирал, пребледнял:
- Не, не може да е истина! Вие... сигурна ли сте?
- Вервайте ми!
- Добре... успокоил се Симеон.
Едно негърче се боядисало бяло. Върнало се в къщи. Като го видяла майка му, веднага скочила:
- Ти на бял ли ще ми се правиш? - дръпнала му един здрав пердах.
След малко баща му:
- Ти на бял ли ми се правиш? - спукал го от бой.
Излезнало на улицата, там неговата банда, без да го пита и тя го спукала от бой.
Седнало негърчето на една пейка и си казало:
- Ей, от 15 мин. съм бял и вече мразя негрите!