Властта качи акциза на цигарите, мисли евентуално и за алкохола, защото се грижели за нашето здраве, за да пушим и пием по-малко...Ами, пази Боже, ако утре им хрумне, че сред нас има много дебели??
Зайо Байо много псувал и на всички животни в гората им писнало. Затова се събрали всичките и решили: Зайо Байо получил заповед вместо псувня - да казва някакво цвете.
Минала след малко Лиса край Зайо-Байо и му казала:
- Е, Зайо разкатаха ли ти майката?
Зайо много се ядосал и казал:
- Лисо, не ме закачай, защото така съм се набожурил и така ще ти го надетелинча, че момини сълзи ще ти покапят от маргаритката!