Отишъл един мъж на плажа. Хора нямало никакви. Съблякъл се гол и отишъл да плува. Когато се изморил, доплувал до брега и видял, че на брега красива девойка чете книга. Какво да прави? Върнал се пак във водата. Гледа, на дъното една тенджера. Взел я той,сложил я отпред и отишъл при девойката:
-Здравей, прекрасна девойко!
-Здравейте!
-Какво правим?
-Книжка четем.
-За какво се разказва?
-Как да четем мисли.
-А какво си мисля в момента?- попитал той.
-Вие си мислите, че тенджерата има дъно.
Вълка гонил заека, но по едно време паднал в една дупка. Тогава заека застанал на ръба на дупката и започнал да псува вълка. Тръгнал да си ходи заека, но изведнъж се обърнал да го оплюе и се засилил, но се спънал и паднал в дупката при вълка. Тогава вълка се наддигнал над заека. А заека с ръка на сърце казал:
-А ко щеш ми вярвай, дойдох да се извиня.