Разговор между двама дядовци:
- Сутрин, в деня на изборите – казва единият – ако ми е клюмнал наляво, гласувам за левицата, ако е надясно – за десницата.
- А ако сочи нагоре? – полюбопитствал наборът му.
- Еееххх… Ако сочи нагоре, кой ще се интересува от избори бе?!
Две мишки си говорят:
- Ах, с какъв красавец се запознах вчера... Една такава лъскава кафява козина, едни хубави щръкнали уши... И имаше и две крила на гърба си.
- Значи е бил прилеп!
- Прилеп ли? Мамка му, а разправяше че е летец!