Зима. По заледен път с мъка пълзи Запорожец. Зад него кара голям Мерцедес.
Мутрите от Мерцедеса тръгнали да изпреварват Запорожеца. В същия момент той поднася по леда, врязва се в Мерцедеса, който излита от пътя, преобръща се няколко пъти и пада в една дупка... Шофьора на Запорожеца слиза и на бегом отива при разбития Мерцедес, поглежда в дупката и пита:
- Момчета, има ли някой жив?
Отдолу абсолютна тишина.
- Има ли живи, бе?
Отново тишина.
- Их, провървя ми! - с облекчение въздъхва човека.
Старец стои в гората под едно дърво и си мърмори нещо.
- Какво правиш? - попитал го приятелят му.
- Моля Господ да ми изпрати толкова пари, колкото са листата на това дърво.
- А, ако ти ги изпрати, ще ги разделиш ли с мене?
Старецът помислил и рекъл:
- Моли си се сам! Я колко дървета има още!