Двама приятели си говорят:
- Какви времена доживяхме! Голяма криза...Пъхам си картата в банкомата, искам да си изтегля заплатата...
- И той какво?
- А той самия ми иска назаем сто лева до първо число. И не дава картата обратно!
Влиза един човек с велосипед в църквата и обяснява на шашнатия поп:
- Да не ми го откраднат.
Попът му казал:
- Изнеси го на двора, светият дух ще ти го пази.
Оставил човекът велосипеда в двора, върнал се обратно в църквата и започнал да се моли:
- В името на отца и сина, амин!
Попът го попитал:
- Ами къде ти е Светият дух?
- На двора. Пази ми велосипеда...