Един евреин умрял и душата му отишла на небето и видяла Господ бог.
Но лекарите по изкуствен път го съживили.....Излязъл той от болницата и се
зачудил какво да прави...Вдигнал се, отишъл при Източния патреарх и му казал :
- Аз бях на небето и видях Господ.Но не е вашия бог.
Оня се уплашил и се замолил :
- Ето ти 1 000 000 долара, само и само да си мълчиш!!!!
- Добре - съгласил се евреинът.
Взел парите. После отишъл във Ватикана и рекъл на папата:
- Аз бях на небето - бог няма!
- Мълчи, мълчи - не казвай на никого!!! - занареждал папата - Ето ти 1 000 000 долара -
само мълчи!
Взел парите човекът и отпрашил за Белия дом.Видял се с Бил Клинтън и му казал:
- Аз бях на небето и видях Господ!
- Да аз знаех, че има бог! Казвах ли им аз!!! - зарадвал се Клинтън.
- Да ама е негър - рекъл евреинът.
Един aнглийски студент бил на археологическа бригада в Перперикон. По време на обедната почивка отишъл до близкото село за бира. Нямал часовник и като пристигнал в селото, попитал един селянин който се излежавал на припек до магарето си:
- Сър,знаете ли колко е часът?
Селянинът се просегнал,повдигнал топките на магарето и отсякъл
- 12.30
Студентът се смаял и се отдалечил размишляващ.След 15 мин. пак се върнал.
- Извинете ме сър.Но как познавате колко е часът по топките на магарето?
- Аха по топките.Пречеха ми,та ги надигнах малко за да видя часовника на пощата.