Минавайки край един магазин, полицай видял дълга опашка. Попитал последния:
- За какво чакате, гражданино?
- Не знам... всички чакат...
Полицаят влязъл в магазина и задал същия въпрос на първия от опашката.
- Па язе се наведох да си вържем опинците, а ка се обърнах, що да видим - опашка! - засмял се Вуте.
- Добре де, а сега що не си тръгнеш?
- Макя, да не съм луд! Язе съм първи!
Седемнадесет годишна дъщеря отива при баща си:
- Тате, ще ми разрешиш ли да отида със съучениците на скъп ресторант, по пътя ще викаме като луди, после ще се донапием в най-скъпата дискотека, а после...
- В никакъв случай! Разбира се, че не!
- Ще се наложи тате! Утре ми е абитуриентския бал..