Дъжд. Кал. Айше и Манго седят в каруцата. Зад тях седи най-голямото цигане, по-малкото му браче, зад тях - двете по малки сестричета, и така - до 12. На ритлата на каруцата, седи най малкото цигане, и се поклаща. Друснала каруцата, най-малкото цигане паднало и се разревало.
Манго се обръща към Айше, и пита:
- Айше, ша го мийм ли, или ново ша прайм?
- Добре де, добре, - нахъсано говори мъж на жена си след поредната сцена - Ти си ангел, а аз чудовище, ти ще отидеш в рая, а аз - в ада! Дано да си почина там от твоите скандали.
На следващия ден в колата им се врязва камион, бум, тряс, дълъг черен тунел, проблясване... Мъжът се оглежда: обикновена стая, но нещо не е както трябва...някакво чувство за безтелесност... умрял ли е или какво? О, и жената е тук, усмихва се...
- Къде съм, Господи?
- Много си съгрешавал, - чува се гласа Господен, - пиянствал си, прелюбодействал си. Наказанието ти е - ще слушаш вечно упреците на жена си. Ти си в ада, човеко.
- Господи, а жената за какво провинение е тук? - пита нещастника.
- А, за нея това е рая... - отговаря Господ.