Пред родилния дом мъж чака да му се роди дете. Излиза акушерката и казва:
- Честито, вече сте баща!
- Момче ли е? - пита бащата.
- Не.
- Ами какво е тогава?
На гости на семейството идва свещеникът. Всички го поздравяват, само малкият син стои настрана. Баща му се кара:
- Ела, кажи "добър ден", простак такъв!
Детето се приближава към свещеника и казва:
- Добър ден, простак такъв!