Един българин спечелил ексурзия до Париж за два дни, но само за един човек и затова отишал сам без жена си.
Първия ден минал в обикаляне по магазините.
А на втория ден се сетил какво му казали неговите приятели преди да замине - да пробва в някои бардак защо на свирката й викат френска любов.
Така и направил намерил един бардак поръчал си свирка и му направили.
Когато излязъл от там и тръгнал по улицата извъртял глава и се изплюл по български.
В този момент го видял един полицай и го глобил 50 франка за опадъчно повидение.
Когато се прибрал в БГ на летището го посреща жена му:
- Скъпи, липсвах ли ти, мислише ли си за мен?
А той я погледнал и казал:
- Да веднъж и ме глобиха 50 франка.
Телефонно обаждане в пожарната:
- Ало, пожарната ли е?
- Да.
- Слушайте сега да ви разправя за какво става дума… Значи, преди три години имаше у нас един купон. Един приятел донесе трева. Свихме цигарки, повечето я изпушихме. Обаче оставихме малко и посяхме в една саксия.
- И какво?
- Порасна голяма, даде реколта и на следващата година пушихме от нея. После я преместихме в една голяма саксия от фикус и я сложихме на терасата.
- Е?
- А миналата година пак правихме един купон. И един идиот да вземе, че да ритне саксията от терасата…
- Е?
- Ами всичко се разпръсна из двора, обаче взе, че се хвана долу в пръстта и сега целия ни двор е обрасъл с тая трева.
- Абе ние тука сме пожарна, за какво ми ги разправяш тия неща? - Именно! Искам да ви кажа, като идвате да гасите пожара да не изпотъпчете тревата в двора!