Приемат Иванчо в пионерска организация. Явява се той пред комисията и отговаря на въпросите й:
- Как се учиш?
- Отличник съм!
- На старите хора помагаш ли?
- Естествено!
- Служиш ли за пример на съучениците си?
- Разбира се!
- С кого живееш?
- С една от трети "Б" клас...
Две блондинки си говорели:
-Абе, муцка, знаеш ли кога се пада Нова Година ... след една седмица е все пак трябва да направим някакви планове за вечерта.
-Ами петък се пада.
-Ееее, дано не е 13-ти!