Срещат се двама бащи.
- В кое училище записа сина ти тази година?
- Ами в икономическия техникум. А ти твоя?
- Еми, в училище за бавноразвиващи се..- казал тъжно човека.
- Ми щом го влече...
Поручикът се кани да ходи на бал и поставя в десния си джоб банан.
- За какво Ви е банан в джоба? - го пита удивен корнет Оболенски.
- Ще поканя на танц някоя дама, може и графиня Орлова. По време на танца тя ще се допре до дясната ми страна. Ще усети банана, ще се притесни и ще се премести към лявата ми страна. И точно тук ние ще я посрещнем!