(покрай демографската прогноза, нов вариант на стар виц) България. 2039 година. Полицейски патрул спира самотно вървящ мъж, който е и бедно облечен. Карат го да се легетимира. Мъжът си подава документите. Единият полицай чете, а след малко казва на другия:
- Виж, Манго, какво смешно име - Димитър!
Дядо отива при лекар:
- Докторе не ми става... дай ми нещо , поне веднъж да оправя бабичката.
- Ето ти това прахче -казал докторът. Имам обаче само едно. Поръсваш си оная работа точно преди да оправиш бабичката и няма да имаш грижи!
Отишъл си дядото в къщи и от вратата се развикал:
- Бабо сваляй гащите и се одупвай!
Развълнувала се бабата , свалила гащите, одупила се , дядото я напънал отзад , но бабата от зор взела , че пръднала. Прахчет се разнесло на всички страни и дядовото достойнство паднало.
- Хайде де дядка, какво се бавиш? ! Какво става?
- Вдигай си гащите..изпърдя си късмета ... тва стана!