Учителката питала в час децата кое животно има най-голяма уста. Децата отговаряли: крокодила, хипопотама ... и т.н. Иванчо вдигнал ръка и отговорил:
- Майка ми
- Защо така бе Иванчо говориш за майка си - попитала учителката.
- Ами преценете сама - отговорил Иванчо. Снощи нашите гледаха телевизия и чух баща ми да казва на майка ми: "Хайде гаси телевизора и го лапай!"
При пожар на един мъж му изгоряли ушите.
Наложило се да му присадят нови.
Два дена след изписването му от болницата мъжът се обажда на хирурга.
-Докторе да не сте ми присадили уши от жена?
-Защо нещо нередно ли има да неби да ти стърчат много?
-Не бе не ми стърчат. А да не би да са от блондинка?
-Защо какво има, да не би да не чуваш?
-Не бе всичко си чувам ама нищо не разбирам.