Вълкът непрекъснато тероризирал заека. Това се повтаряло всеки ден и на заека му писнало. Отишъл при мечката:
- Бабо Мецо, вълкът ме тормози непрекъснато, моля те помогни ми...
Мечката помислила и казала:
- Слушай сега! Другият път, когато срещнеш вълка, ще го питаш така: "Ей, Вълчо, къде ти е шапката?"
- И какво ще стане?
- Питай го и ще видиш!
На следващият ден, заекът си скача по пътеката и насреща му вълкът.
- Оооо, заек! Я ела тука, че ми трябваш...
- Здрасти Вълчо, къде ти е шапката?
- Каква шапка бе?
В това време от храстите изскача Баба Меца и с вик: "ЕЙ ТАЗИ ШАПКА!!!" му нахлупва на главата един капак от канализационна шахта.
На следващия ден вълкът отново среща заека. Огледал се, наоколо няма никой:
- Ела, ела тука, че ми трябваш заек....
- А, Вълчо! Къде ти е часовника?
- Аааа, не! Тоя път не можеш да ме измамиш! Ето ми го часовникът.
- А ЕТО ТИ Я И ШАПКАТАААА!!!
Блондинка се качва в самолет и сяда в бизнес класа.
- Но г-це. Вие сте за икономична поправя я стюардесата.
- Аз съм блондинка, хубава съм, летя за Лондон и няма да се махна - настояла блондинката.
След малко пристига вторият пилот - но г-це.
Последвало вече познатото ... хубава съм, летя за Лондон и няма да се махна!!!-възмутено отговорила блондинката.
Всички се видели в чудо, инат.
По едно време радиста попитал какво става, и получил отговор:
- Абе има тук една блондинка.
- А бе защо не казахте по рано жена ми е блондинка.
Пристигнал той при злополучната блондинка и и прошушнал нещо на ухо,
при което тя скочила и изкрещяла:
- Ама защо не ми казахте!!!
Грабнала багажа и хукнала към местото си. Всички били парализирани, какво и каза???
Попитали радиста.
- Ами казах и че бизнес класата не лети за Лондон.