Иванчо се учи лошо в училище и вкъщи все твърди, че учителите се заяждат с него. Накрая дошъл с баща си в училище и попитал учителката:
- Защо се заяждате със сина ми?
- Заяждам ли се?! Той просто нищо не знае. Вижте: колко е три по седем Иване?
Иванчо:
- Виждаш ли, тате? Тя пак се заяжда!
Учителката питала в час децата кое животно има най-голяма уста. Децата отговаряли: крокодила, хипопотама ... и т.н. Иванчо вдигнал ръка и отговорил:
- Майка ми
- Защо така бе Иванчо говориш за майка си - попитала учителката.
- Ами преценете сама - отговорил Иванчо. Снощи нашите гледаха телевизия и чух баща ми да казва на майка ми: "Хайде гаси телевизора и го лапай!"