В голям магазин влиза човек с тъмни очила и куче. Питат го:
— Господине, какво е това куче?
Той отговаря:
— Ами сляп съм, това е куче водач.
Пуснали го те… Той отишъл в средата на магазина, хванал кучето за опашката и започнал да го върти с всичка сила над главата си… — Ама господине, какво правите?
— Оглеждам се наоколо…
Китайци били на учение с ядрена подводница. Не щеш ли по едно време видяли друга,най-вероятно вражеска. Капитанът веднага заповядал на един моряк да надене водолазния костюм и да провери обекта.
След малко морякът се връща и докладва:
-Подводницата е японска,на корпуса и пише made in Japan.
Капитанът бил недоволен:
-Сега много неща се правят в Япония,но това не значи че подводницата е японска.Провери пак!
След малко морякът се връща и докладва:
-Подводницата е американска.Допрях си ухото на корпуса и чух,как си приказват вътре на английски.
Капитанът отново изнедоволствал:
-Английският език е международен език,всеки може да говори на него за заблуда.Провери пак:
След малко морякът се връща и докладва радостен:
-Открих!Подводницата е на чукчите!
-Откъде разбра?
-Ами почуках и те ми отвориха.