Иванчо дълго време убеждавал Марийка да му пусне. Минало доста време в кандарми и уговорки,а Марийка не , та не. Иванчо сменил тактиката и й казал:
-Виж, Марийке, аз само ще ти го покажа, а пък ти сама ще решиш какво да правиш!
-Ииииии пък ти, как ме убеди набързо.
Метнала се Марийка отгоре му.
Ловят си двама рибари - приятели риба, ама всичко им еднакво - въдици, корда, кукички, стръв… всичко. Обаче единият хваща риба след риба, а другия - нищо.
Разменят си местата след известно време, но няма ефект… Тогава втория отива при този дето хваща риба след риба и го пита:
- Абе приятел, кажи каква е тайната… уж всичко ни е еднакво а виж какво става.
- Сега ще ти обясня как се прави - казва първият - значи като се събудя сутрин и поглеждам в кой крачол ми е увиснал и ако е в левия - хвърлям въдицата наляво, ако е в десния - надясно…
- Добре де, ами аз като се събудя и ми е изправен… накъде да хвърлям?
- Лелеее, ти какво правиш тука тогава?