Швейцарец и българин спорят кой от двата езика-швейцарският-немски или българският е по-труден за научаване?
- Ние пишем "Ich bin", а изговаряме "Иш биш" - казал швейцареца.
- А пък ние-гордо се изпъчил българина, пишем "Какво?", а произнасяме: "Ъ?".
Вървят две баби.
-Мале, глей ги тия младите как се зацелували насред парка,срам нямат... А аз едно време, на седянката, като бръкна на Кольо в потурите , пък мачкам, мачкам, очите си не мога да вдигна от срам...