В час по зоология, учителят взима чаша вода и пуска вътре един червей. След няколко минути го изважда и казва на децата:
- Виждате ли деца, червеят е жив!
Взима след това чаша със спирт и пуска червея в нея. Пак изчаква няколко минути и го изважда:
- А сега виждате че червеят умря от спирта. Какъв извод можем да направим от тази ситуация?
Иванчо вдига ръка.
- Кажи Иванчо, какъв е извода?
- Ами трябва да се пие алкохол за да не се хващат глисти, господине!
Яко пиян човек върви по улицата - с единия крак ходи на тротоара, а с другия на пътя. Спира го полицай:
- Ще трябва да ви задържа за появяване на обществено място в пияно състояние.
- Сигурен ли сте,че съм пиян?
- Абсолютно!
- Слава Богу! А аз си мисля, че съм станал куц!