На самотен остров попаднали двама корабокрушенци. Единият носел чувал злато, а другия - петел. Първият пригладнял и казал:
- Хайде да играем на продавачи и купувачи.
- Добре - отвърнал другият.
Почнали да се търгуват:
- Я, колко красив петел! За колко го продаваш?
- За един чувал злато.
- Много скъпо!
- Ами, виж някъде, ако има по евтин...
- Тате, викат те в училище.
- Защо?
- Помниш ли, че те бях помолил да ми напишеш съчинение на тема "Нещата, които обичаме".
- Е?
- Ами на учителката не й е харесало онова за стриптийза на масата и другите неща...