Една блондинка пътувала в автобус и прозорецът до нея бил отворен.
Мъжът, който седял наблизо й казал:
— Бихте ли затворили прозореца, навън е студено.
Тя го погледнала и нищо не отговорила.
След известно време мъжът казал отново:
— Бихте ли затворили прозореца, навън вече е много студено.
Блондинката пак го погледнала и пак нищо не казала.
Мъжът се ядосал, станал и затворил прозореца.Тогава блондинката го попитала:
— И какво сега? Навън стана ли по-топло?
Мъж се връща от риболов и гордо подава на жена си един голям шаран. Жената го гледа на криво и недоверчиво пита:
- А какво е това картонче с цифрите..., привързано към опашката?
- А. Ааааа, записах си в колко часа съм го хванал!.