Една дама, млада шофьорка, спира колата на сфетофара. Светва зеленото, но колата й загасва и когато отново запалва цветът отново е червен. Това така я претeснило, че когато отново е зелено тя пак не може да запали колата и отзад започнали да бибипкат. Когато за трети път тя чака зелено, дежурният полицай идва при нея и с усмивка казва:
- Това са единствените цветове, които предлагаме днес госпожо.
Приемай нещата и хората сериозно… и не оставяй нищо сериозно да те тормози за дълго.
Винаги помни… и никога не забравяй.
Остарявай… но бъди млад в сърцето си.
Помни ме… и бъди искрен към себе си.
Придържай се към уникалността си… и дръж на приятелите си.
Не съжалявай за нищо… и се учи от грешките си.
Смей се… и плачи.
Стреми се към най-доброто… и споделяй славата.
Бъди уверен… и признавай грешките си.
Позволявай си повече… и поемай вината ако трябва.
Мисли за себе си… и премисляй нещата по два пъти.
Обичай повече… и мрази по-малко.
Бъди подготвен… и бъде спонтанен.
Подобрявай всичко в себе си… и никога не се променяй.
Аз винаги ще бъда тук… и нещата не винаги ще бъдат същите.
Бъди силен… и помоли за помощ.
Стигни дъното… но без да падаш.
Вярвай в чудеса… и недей да зависиш от тях.
Живей за днес… и гледай винаги към утрешния ден.