На една жена и умрял мъжът та решила да направи кекс за помен.
Направила го тя, отишла на гробищата, навела се та изпуснала кекса и почнала да реве.
Чул я попа та отишъл да види кво става, а жената викала:
- Ох, с червенко беше Иване.
- Не плачи жено, друг такъв ще намериш - рекъл попът.
- Ох, с осем яйца беше Иване.
- О-о-о-о, плачи жено, друг такъв няма да намериш!
Мъж се връща от командировка и заварва жена си с любовника. Влиза той в спалнята, вижда ги, пуска куфарите на пода и започва да се смее гръмогласно. Любовникът се свил от страх, а след това се обидил и попитал:
- Кво се смееш, бе?
- Абе... Аз разбирам за мен... Аз съм й мъж все пак... Ама теб пък кой те кара да спиш с нея?