Трима моряци от различни националности се хвалят.
Американецът казал:
- Аз работя на огромен кораб. Толкова е голям, че капитана си има една Харлей, обикаля с него по цял ден и още не е успял да обиколи всички палуби.
- Моят кораб е още по-голям - казал англичанинът - капитана го обикаля с автомобил и още не го е разгледал целия.
- Това не е нищо - казал българина - нашия готвач бърка боба с атомна подводница!
Пътуват в един вагон заек, лисица, вълк и мечка. Щом потеглил влака заека извадил една китара и започнал да пее:
- "Пътували, пътували, пътували, два вагона зайци..."
И така половин час. На лисицата и писнало по едно време и казала:
- Ей, заек, писна ми от теб. Излизай навън да се разберем!
Излизат и след няколко минути лисицата се връща със синина под окото. А заека започва отново:
- "Пътували, пътували, пътували, два вагона зайци..."
След половин час на вълка му писнало и казал:
- Я излизай навън да се разберем!
Излезли навън и след пет минути вълка влиза със синина под окото. А заека си знае своето:
- "Пътували, пътували, пътували, два вагона зайци..."
След половин час и на мечката и писнало, и тя:
- Заек, излизай навън да се разберем с тебе!
А лисицата и вълка в един глас:
- Мецо, не излизай навън с тоя, че те наистина са два вагона....