Двама приятели, ама много добре почерпени,се качват в колата на единия и трагват да се прибират. Единият кара, а другия ляга на задната седалка. Карат, карат и след малко ги спира полицай.
- Добър вечер-казва полицая.
- ММммммм Добъррр вечер-отговаря пияния който е отпред и кара
- Хмм, вий май сте пияни малко, а???
И легналия отзад се надига едвам едвам и вика:
- И за мене едно малко барман. :)
В ЦРУ инструктират разузнавач, заминаващ за България:
- Пристигаш в Пловдив, отиваш на улица "Иван Стоянов" 27. Натискаш третия звънец отляво. Показва се законспирирания и неизползван 20 години наш агент Гарабед. Паролата е: "Поляхте ли си незабравките?", след отговора "Нямам незабравки, но отглеждам кокичета", му предаваш инструкциите.
Пристига разузнавачът на посочения адрес, но забравил кой е бутона, чете надписите на звънците: " Гарабед Бедросян", " Гарабед Гарабедян", " Гарабед Хачекян", " Гарабед Папазян"... Звъни напосоки и казва паролата. Излиза брадясал и мургав арменец, който му отговаря:
- Абе, аз не се занимавам с тия неща, но ако търсиш Гарабед Шпионина, натисни третия звънец отляво.