Умира един мъж и отива но оня свят. Отива в рая, обаче не го пускат, имал бил много грехове, да отидел в ада. Върви той по оня свят и търси ада. Гледа по едно време, казани с кипяща вода, всякакви уреди за изтезание и разни мъчения... Не му харесало, продължава нататък. Влиза в някакъв бар. Вътре приятна обстановка, свири музика, момичета танцуват на пилони. Пита нашия:
- Какво сте вие, тука?
- Ада!
- Как Ада, бе! А там дето са котлите и уредите за мъчение, там какво е?
- Аха, там също е ад, само че за вярващите.
Три блондинки си вървели през една гора. След време стигнали до река и започнали да се чудят как да я пресекат. По едно време им се явила златната рибка и им казала:
- Ще ви изпълня по едно желание понеже сте три.
Първата поискала:
- Искам да стана брюнетка !
Плеснала рибката с опашка и готово! Брюнетката отишла в гората, насякла дърва, направила си сал и минала реката.
Втората рекла:
- Искам да съм червенокоса !
Пак станало същото - плеснала рибката с опашката и втората блондинка станала червенокоса. Дошъл и акъла и на нея, отишла в гората, насякла дърва и направила сал и преминала реката.
Третата мислила дълго и на края се решила:
- Искам да стана мъж!
Плеснала рибката с опашката и направила от блондинката мъж. Мъжа се огледал, кимнал на рибката за сбогом и минал по моста...