Купил един мъж крава. След време я води при ветеринара:
- Какъв е проблема? - пита доктора.
- Ами млеконадоя е добре, храни се добре, послушна е... в общи линии всичко е нормално, но когато я заведа при бика – сяда си на задницата и не мърда.
- Да не сте я купили от Димитровград?
- Да, от Димитровград, а как се досетихте?
- Жена ми е оттам...
През зимата командира на поделението прави обиколка и казва на дежурния офицер:
- Гледай какви висулки има по покривите, а отдолу вървят офицери. Ако падне на някой на главата и ще го убие. Вземи двама войника и ги пусни да свалят всички висулки! Обаче да се вържат с въже, че не искам нещастни случаи в поделението!
След половин час дежурния офицер идва набегом и докладва
- Господин, полковник, с един от войниците се случи нещастие - счупи си крака!
- Мамка ти! Нали казах да го вържете бе!
- Ами вързахме го, ама въжето се оказа много дълго!
- Добре, взимай джипката и бързо го карай в болницата!
След пет минути дежурния пак търчи:
- Господин полковник, с войника се случи ново нещастие - счупи си и другия крак!
- Бе вашта мама, кво направихте сега?
- Ами качих го в джипа и газ към болницата ... ама забравихме да го отвържем!!??