Чукча се готви за лов на елени. Преди да тръгне дава настваления на жена си:
- Бъди внимателна, ако дойдат геолози на въртолети. Дай им да пият, нахрани ги, но ако поискат да си легнат, в никакъв случай не лягай под тях, защото ще забременееш.
Тръгва чукчата и веднага след него долитат на въртолети геолозите.
Жената ги нахранила, напоила, а след това единият геолог казал:
- Хайде да си легнем.
- Да си легнем, но мъжът ми не разрешава да лягам под тебе.
- Няма проблеми, ще легнеш върху мене тогава.
Жената се съгласила. На сутринта геологът се качва на вертолета и тръгва, а жената му маха отдолу на прощаване и мърмори:
- Лети, лети, глупаче мое бременно…
През зимата командира на поделението прави обиколка и казва на дежурния офицер:
- Гледай какви висулки има по покривите, а отдолу вървят офицери. Ако падне на някой на главата и ще го убие. Вземи двама войника и ги пусни да свалят всички висулки! Обаче да се вържат с въже, че не искам нещастни случаи в поделението!
След половин час дежурния офицер идва набегом и докладва
- Господин, полковник, с един от войниците се случи нещастие - счупи си крака!
- Мамка ти! Нали казах да го вържете бе!
- Ами вързахме го, ама въжето се оказа много дълго!
- Добре, взимай джипката и бързо го карай в болницата!
След пет минути дежурния пак търчи:
- Господин полковник, с войника се случи ново нещастие - счупи си и другия крак!
- Бе вашта мама, кво направихте сега?
- Ами качих го в джипа и газ към болницата ... ама забравихме да го отвържем!!??