Дядо и внук отишли за дърва в гората. По едно време решили да се изпикаят. Обаче внукът забелязал, че дядото клечи и пикае!
-Защо клечиш бе, дядо!? Не можеш ли прав?
-Аз на тия, които са ме предали, ръка не подавам! - бил отговора.
На кучешки надбягвания се срещат немец, американец и българин.
Hемецът казва:
- Моят пес преди състезание винаги слуша записи с немски маpшове и затова постоянно побеждава.
Американецът:
- Ние с моя пес преди състезанието винаги ходим в Макдоналдс, затова победата му е сигурна.
Българинът:
- Абе, това са глупости! Аз на моя преди старта винаги му сипвам 200 грама ракия!
Немецът и американецът в един глас:
- И какво, побеждава ли?
- Нищо подобно! За сметка на това пък е най-забавен и весел на старта!