Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net
Песничка за Червената Шапчица Недялко Йорданов И тъй веднъж в една гора внезапно случай стар събра под сянката на месец жълт Червена Шапчица и Вълк. Напук на всички правила, той каза й: "Със мен ела!" И тя повярва на вълкът и двама тръгнаха на път. Една звезда им беше знак. Вървяха те под дъжд и сняг без дъждобран и без чадър - тя по-добра, той - по-добър. Ала един ловец с перо от приказка на Шарл Перо изпълни свой служебен дълг, убивайки добрия вълк. О, смел ловец, поклон, поклон! О, пушко, и на теб поклон! Поклон на точния патрон! Поклон на строгия закон! Червена Шапчице, здравей - недей да плачеш ти, недей! Къде бе тръгнала, къде? Той щеше да те изяде. Но кой ще разбере защо без шапчица и без палто тя все тъй броди в оня лес и търси своя вълк до днес.
Червената шапчица 9,560 прегледа
Следващ →

Още вицове

Митко отива при баща си и пита: - Татко, можеш ли да пишеш и на тъмно? - Разбира се - отговаря бащата. - Тогава загаси лампата и ми подпиши бележника! Един офис ще се мести. Жоро(админът) предупреждава всички - надпишете си компютрите, всичко ще се разбърка и после ще падне голямо търсене. Колежките почнали да си надписват мониторите... На един пич жена му, докато се къпала паднала в банята и си засмукала оная работа на плочките. Развикала се за помощ. Дошъл пича, гледал, чудил се, дърпал, сецал - нищо не става. Извикал майстор. И онзи се пулил. - Ще трябва да ги къртим - решил майстора. - В никакъв случай, италианския теракот знаеш ли колко струва? - Добре де, в антрето какъв е? - Български. Що? - Ами ще я разлигавиш, ще я изтеглим в антрето и ще къртим там. Жена шофьор паркира точно под знака \"Паркирането забранено\". Идва полицай. - Госпожо, нищо ли особено не забелязахте? - Аз… Ауу, извинете, колко съм разсеяна… Имате нова униформа. Честито! Мъж се прибира пиян вкъщи: Жената: - Каде си ходил да пиеш пак бе? Мъжът: - А не аз ходих да играя шах у един авер! Жената: - А тогава защо миришеш целия на алкохол? Мъжът: - Ами на какво на шах ли да мириша?